Újabb kínai partner
Az egyik legrangosabb kínai egyetemmel kötött együttműködési megállapodást a Debreceni Egyetem. Az ázsiai delegáció tagjai a november 2-ai találkozón az oktatói, hallgató mobilitásról és közös kutatási projektek kidolgozásáról egyeztettek.
Vértakarékos szívműtétek
Az értékes vérkészítmények felesleges használatát csökkenti, a vérpótlást pedig korszerű módon, célzottan biztosítja a Debreceni Egyetem Kardiológiai és Szívsebészeti Klinikájának új, csúcstechnológiás készüléke.
Elismerés az anatómiai képzésért
Az anatómiaoktatás korszerűsítésében használt online felületet gyakorlati alkalmazását bemutató pályázatával nyert „Felsőoktatás Nemzetközi Fejlesztéséért Díj – Kiváló gyakorlat” elismerést a Debreceni Egyetem Anatómiai, Szövet- és Fejlődéstani Intézete.
Az erő tudósszemmel
Hogyan épül fel az izomsejt? Mitől teljesít jobban? Hogyan tehető mindez láthatóvá? Ezekre a kérdésekre kaptak választ a Kossuth Gyakorló gimnazistái a Tudósiskola tehetséggondozó program új előadásán.
A sikeresebb kezelésért
Az autoimmun betegségek és az allergia volt a fő téma a Klinikai Immunológiai Interdiszciplináris Fórumon. A debreceni rendezvényen a legfrissebb tudományos eredményeket és a legújabb kezelési eljárások tapasztalatait ismertették.
Kinevezések az egyetemen
Egyetemi és főiskolai tanári, valamint tudományos tanácsadói kinevezését vehette át a Debreceni Egyetem tizenöt oktatója csütörtökön.
Bizonyíték alapú ájurvéda
Az „élet tudományának” is nevezett hagyományos indiai orvoslási rendszer klinikai gyakorlatba történő átültetéséről volt szó azon a szimpóziumon, amelyet a Debreceni Egyetem és az indai kormány AYUSH minisztériuma közösen szervezett.
A sürgősségi ellátás jövője
Soha nem látott bővülés előtt áll a sürgősségi ellátás a Debreceni Egyetemen: már idén megalakulhat a Sürgősségi Klinika, 2020-ig felépül az új Gyermeksürgősségi Központ, fejlődik a betegellátás és az oktatás is.
Jubiláló orvosokat köszöntöttek
Életpályájuk példaértékű a fiatal kollégák számára – hangsúlyozta Mátyus László dékán az 50, 60 és 65 éve végzett orvosok díszoklevél átadó ünnepségén szombaton a Debreceni Egyetem Aulájában.
Jubilált az idegen nyelvű orvosképzés
Harminc évvel ezelőtt indult Debrecenben az angol nyelvű orvosképzés. Az évforduló alkalmából a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kara díjátadó ünnepi ülést tartott csütörtökön az Aulában.